Objazd DK16 w Starych Jabłonkach

W 2018 roku czeka nas osobliwość logistyczna. Remontowany jest most na Drodze Krajowej nr 16, w związku z czym został poprowadzony objazd. Oczywiście przez Stare Jabłonki.

Droga Krajowa nr 16 to kręgosłup województwa i główny szlak komunikacyjny. Z naszej perspektywy łączy przede wszystkim Ostródę z Olsztynem i Stare Jabłonki ze światem. 

Remontowany most znajduje się nad niedużym kanałem, który łączy jeziora Szeląg Mały i Szeląg Wielki. Od dłuższego czasu konstrukcja była w kiepskim stanie, a samochody ciężarowe miały na nim ograniczenie prędkości. Teraz przyszedł czas na remont, który potrwa do listopada 2018 roku. Czemu tak długo? Nie wiemy, ale widocznie tyle to musi potrwać.

Objazd przez Stare Jabłonki

Objazd od strony Ostródy zaczyna się od skrętu w prawo na Idzbark:

objazdstarejablonki.png

Od strony Olsztyna objazd zaczyna się od skrętu na Stare Jabłonki:

objazdstarejablonkiolsztyn.png

Droga objazdu wiedzie przez strzeżony przejazd kolejowy w Starych Jabłonkach, a dalej ulicą Turystyczną wzdłuż torów i ściany lasu. Mamy nadzieję, że administracja drogi wyremontuje asfalt - w przeciwnym razie można spodziewać się ruchu o prędkości 30 km/h :)

objazdturystyczna.png

Dojazd do Ośrodka Skowronki

Bezpośrednio z ul. Turystycznej w Starych Jabłonkach, którą wiedzie objazd, zjeżdża się na leśną drogę do naszego ośrodka. Od trasy objazdu dzieli nas kilkaset metrów gęstego lasu, dlatego spodziewamy się raczej umiarkowanego wpływu ruchu na ciszę. Tak wygląda zjazd do naszego ośrodka:

Mapa objazdu DK16

objazd stare jabłonki.png

Więcej o naszym ośrodku dowiesz się tutaj.