Kawkowo

Jest taka miejscowość na Mazurach, której klimat trudno zapomnieć. Kawkowo i sąsiednie Stare i Nowe Kawkowo to wyjątkowe miejsca.

Kawkowo oferuje wszystko to, czego się nie spodziewasz na głębokiej, mazurskiej wsi. Teatr? Jest. Luksusowe spa pod gołym niebem? Jest! Iście prowansalskie pola lawendy? Oczywiście! A do tego piękne plenery, zachęcające do robienia zdjęć i organizowania sesji. Poznaj to magiczne miejsce, które od Starych Jabłonek dzieli raptem 30km.

Kawkowo atrakcje i noclegi

Kawkowo to miejsce dla osób, które wiedzą czego szukają. Musisz mieć trochę artystycznej wrażliwości, trochę charakteru odkrywcy, a przede wszystkim musisz kochać przyrodę. W pierwszej kolejności polecamy zwiedzić samo Kawkowo, ponieważ jest naprawdę uroczą i zadbaną wsią. 

Lawendowe pole w Kawkowie

Punkt obowiązkowy. Wiele osób o nim słyszało, sporo blogerów pisało recenzje, więc pokażemy tylko panoramę 360' lawendowego pola:

Polecamy Lawendowe Pole z całego serca :)

Kawkowo (noclegi)

Jest w Kawkowie taki dom, który ujmuje swoim ciepłem. Na werandzie prawdopodobnie powita Cię leniwy pies i pełni energii gospodarze (pozdrawiamy Staszka!). Miejsca dla kilkunastu osób, wspaniale zaaranżowana stodoła, doskonałe warunki do różnorakich warsztatów (np. joga czy taniec). Zobaczcie ich instagrama! A jakie sesje ślubne tu powstają... W sumie jeśli nocleg w Kawkowie, to tutaj.

Co zobaczyć w Kawkowie?

W Kawkowie znajdziesz też nietypowe warsztaty z zakresu stolarstwa artystycznego (spokojnie, bez żadnego zadęcia!), pracownię ceramiki Cegielnia Art (tu też prowadzą warsztaty!), Galerię Kawkowo wystawiającą prace inspirujących artystów i organizującą koncerty.Fascynującą inicjatywą jest Warmińska Pracownia Ikony, która od 2010 roku skupia ikonografów studiujących i praktykujących sztukę ikonopisania z Nowego i Starego Kawkowa, z Pupek, Szałstr, Lutr i Olsztyna. Tworzą ją osoby, które uczestniczyły w warsztatach ikony bizantyjskiej w ramach programu „Laboratorium Tradycji- warsztaty dziedzictwa kulturowego” w Ośrodku Teatru Węgajty, w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej i w Klubie Baccalarium na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Niezwykła sprawa! Na koniec jest jeszcze Koronczarnia, w której powstają frywolitki, czyli bawełnianą biżuterię, wytwarzaną techniką koronki czółenkowej. Czy nie są piękne?

kawkowo-koronczarnia.jpg

 

CampSpa Ględy/Moniówka/Kawkowo

Na koniec coś specjalnego, choć oddalonego od Kawkowa od kilka minut drogi. Nietuzinkowe, naturalne spa z widokiem na pola i lasy. Trudno to opisać słowami, dlatego polecamy galerię zdjęć i odwiedziny. Jeśli szukasz relaksu i chcesz sprawić sobie trochę przyjemności, pomyśl o CampSpa.


Przyjedź do Starych Jabłonek - oferujemy noclegi w domkach letniskowych nad jeziorem. Od Kawkowa dzieli nas tylko 30km :)

Kawkowo jak dojechać?

Kawkowo jest położone w bardzo urozmaiconym terenie na uboczu, przez co dojazd jest nieco kłopotliwy. Jeśli nie masz samochodu, będzie ciężko, ale podobno jakiś autobus czasem tam jeździ. Zdecydowanie łatwiej jest dotrzeć autem. Od nas najlepiej jest wyroszuć główną drogą Warmii i Mazur, czyli drogą krajową nr 16 na Olsztyn, by w Podlejkach skręcić w lewo (uwaga, skręt jest za niewielkim wzniesieniem). Następnie jedziemy cały czas prosto wśród malowniczych widoków na lasy i jeziora (to jest naprawdę piękna droga!), a w Łukcie skręcamy w prawo. Po kilku kilometrach przed Mostkowem skręcamy w prawo, mija jakieś 5-10 minut i jesteśmy w Kawkowie: