Jezioro Szeląg Mały

Jezioro Szeląg Mały to główna atrakcja naszej części Starych Jabłonek. 

Warmia i Mazury stoją jeziorami. W Starych Jabłonkach najważniejszy jest Szeląg Mały. Czyste i klimatyczne jezioro, porośnięte lasem po sam brzeg, organizuje dzień nam i naszym gościom. Słońce operujące nad naszą plażą od świtu do ok godziny 16 pozwala zaplanować poranne opalanie i zakończyć je akurat na obiad ;) Unikalny przesmyk między dwiema częściami jeziora kusi wieczorem - kto odmówi sobie ogniska nad samym brzegiem, z widokiem na wodę? Dla spragnionych wysiłku mamy kajaki, które pozwolą zwiedzić jezioro wzdłuż i wszerz.

Zapraszamy na krótką wycieczkę rowerem wodnym :) Tak wygląda trasa od przesmyku, czyli w dalszej perspektywie od Szeląga Wielkiego, w kierunku naszego ośrodka nad Szelągiem Małym i dalej - do hotelu Anders.

Zachwyca cisza, piękno lasu górującego nad jeziorem i piękno przyrody. To są właśnie idealne warunki do relaksu.

Jezioro Szeląg Mały

Wędkowanie na Szelągu Małym

Szeląg Mały to jezioro pierwszej klasy czystości. Aby wędkować na Szelągu Małym, należy wykupić zezwolenie (do nabycia w recepcji naszego ośrodka). Udzielamy informacji dotyczącej okresów połowów, bowiem w trosce o prawidłowe zarybienie okresowo obowiązują zakazy wędkowania. Regulamin połowu dostępny jest na stronie Gospodarstwa Rybackiego w Ostródzie.

W Szelągu Małym wędkarze najczęściej łapią leszcze, płocie i sandacze, ale nie należą do rzadkości szczupaki i węgorze. 

Jeśli ten widok jest wystarczająco zachęcający do przyjechania do Starych Jabłonek, to zapraszamy do kontaktu. Wystarczy kliknąć poniższy guzik i wypełnić formularz, a my niebawem odpiszemy na maila.

Jezioro Szeląg Mały w liczbach

  • Powierzchnia: 83,8ha

  • Maksymalna głębokość: 15,2 m

  • Średnia głębokość: 5,7 m

  • Maksymalna długość: 2700 m

  • Maksymalna szerokość: 580 m