Majówka 2016

Majówka w 2016 roku wypada w dniach 30 kwietnia (sobota) - 3 maja (wtorek). Kiedy wyjechać, żeby spędzić ją na Mazurach?

Urlop warto zaplanować tak, by wyciągnąć z niego jak najwięcej. Dlatego najlepszym rozwiązaniem na majówkę 2016 jest wyjechać od razu po pracy w piątek. Przy odrobinie szczęścia (albo "urwaniu się" 2-3h wcześniej) i sprawnym wyjechaniu w trasę, da się do nas dotrzeć przed godziną 21-22 z większości miast w Polsce. Z Warszawy, Trójmiasta czy Poznania jest to bardzo realne, nie mówiąc o Olsztynie czy Toruniu :)

Nie da się przewidzieć w skuteczny sposób pogody z wyprzedzeniem większym, niż 48 godzin. Poniższa prognoza dla Starych Jabłonek jest prognozą poglądową. Oczywiście mamy nadzieję, że będzie przynajmniej 20'C i niebieskie niebo, ale to tylko nadzieja na piękną pogodę w majówkę :)

Aktualna pogoda w Starych Jabłonkach

Powrót z majówki 2016

Powrót we wtorek, 2. maja może być nieco problematyczny, jednak jeśli postanowimy wyjechać rano albo w godzinach wieczornych (co zalecamy), to powinno udać się uniknąć korków. Poranny wyjazd gwarantuje wcześniejszy powrót, a więc i kilka godzin na odpoczynek po urlopie i aklimatyzację w domu. Z kolei wyjazd wieczorem to kilka dodatkowych godzin nad jeziorem, dłuższy spacer i większy dystans do środy.