11 najpiękniejszych zdjęć Mazur [GALERIA]

Polska to piękny kraj! Jeśli się dobrze przyjrzeć, to widać to na każdym kroku. Wystarczy dobre oko i odrobina spostrzegawczości. Niektórzy mają jej więcej, a na nasze szczęście na dodatek sprawnie posługują się aparatem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć członków grupy Mazury - Kraina tysiąca jezior, opublikowanych na Facebooku.

 

To zdjęcie wygląda jak kadr z filmu albo gry komputerowej. Zachód słońca, pola i zabytkowy wiatrak, po prostu poezja! A to wszystko nie we Francji, nie w Holandii, tylko właśnie na Mazurach.

fot. Donat Turło

fot. Donat Turło

Jeśli odpowiednio się postaramy, nie jest trudno spotkać sarnę na Mazurach. Często podchodzą do brzegu jeziora, aby się napić. Wystarczy zachowywać się spokojnie i przy sprzyjającym wietrze można zrobić wspaniałe zdjęcie:

fot. Andrzej Kozłowski

fot. Andrzej Kozłowski

Jeśli wędkarstwo, to tylko na Mazurach. Podobno nie wielkość ryby się liczy, tylko atmosfera - spokój, cisza, niemal medytacja. Wszystko to oddaje to jedno zdjęcie:

fot. Anna Piaścik

fot. Anna Piaścik

Bocian kojarzy się jednoznacznie z Polską, ale to na Mazurach jest ich chyba najwięcej. Kto nie widział sejmiku na polu, niech żałuje!

fot. Beata Ułanowicz

fot. Beata Ułanowicz

Tutaj aż brakuje słów. Żagle na jeziorze przy takiej pogodzie to widok, jaki przyciąga na Mazury jak magnes!

fot. Dariusz Osieczko

fot. Dariusz Osieczko

Wiosna to czas rozkwitu. Mazurskie pola zdobią się na różne kolory, od fioletu z tego pięknego zdjęcia, przez chabrowy, po soczysty żółty, gdy zakwitnie rzepak.

fot. Dorota Anna

fot. Dorota Anna

Para zakochanych łabędzie jest tak bardzo sentymentalna i oklepana, że ciężko sobie wyobrazić coś bardziej nudnego. A jednak ma w sobie to coś, co każe się zastanowić, czy najbliższego weekendu nie warto jednak spędzić nad jeziorem z bliską osobą ;)

fot. Jan Borkowski

fot. Jan Borkowski

Mazurskie drogi nie są owiane zbyt dobrą sławą, ale jeśli potraktujemy je z należnym respektem i zwolnimy, to ukażą nam swoją malowniczą naturę. Drzewa rosną przy skraju jezdni po to, aby podróżnym było lżej znosić lejący się z nieba żar. Doskonałe zdjęcie: 

Fot. Jarek Pielach

Fot. Jarek Pielach

Jeśli masz ochotę po prostu odpocząć i nic nie robić przez cały dzień, przyjdź nad brzeg jeziora. Pomoczysz stopy w wodzie, posłuchasz śpiewu ptaków i zapomnisz o wszystkich problemach. Na obrazu wygląda to dokładnie tak:

fot. Krzysiek Grabara

fot. Krzysiek Grabara

W trakcie niepogody wcale nie musi być brzydko! Wiosenne burze na mazurach to czas pięknych widoków i polowania na tęczę. Oddajemy głos tym dwóm wspaniałym fotografiom. Opad szczęki gwarantowany!

fot. Roman Lech

fot. Roman Lech

fot. Roman Lech

fot. Roman Lech