Domki na mazurach

Ośrodek "Skowronki" to ponad 20 domków skrytych wśród drzew mieszanego lasu. Każdy z domków jest 4-osobowy i podlega wynajęciu jako całość. W domkach znajdują się kompletne łazienki z prysznicem, toaletą i naturalnie dostępną cały czas ciepłą wodą (piszemy o tym, ponieważ nie wszędzie w okolicy jest to standardem). Dla wygody naszych gości w każdym domku jest lodówka i czajnik elektryczny.

(Kliknij w dowolne zdjęcie, aby je powiększyć)

Nowe domki

Zupełnie nowe domki stanęły u nas w 2017 roku. Zbliżone kubaturą do dotychczas stojących, jednak oferujące zupełnie nowy standard i jakość wyznaczają kierunek, w którym nasz ośrodek zmierza. Mamy nadzieję, że systematycznie będzie ich na naszym terenie przybywać :) Projekt jest niespotykany wśród domków na mazurach.

W Starych Jabłonkach najpiękniejsze są okolice. W Skowronkach byłem 3 razy i zawsze wracałem zachwycony tym, jak piękne są polskie Mazury.
— Bartosz Dorski, Rzeszów/Warszawa

Nad jeziorem w Starych Jabłonkach

Stare Jabłonki leżą nad jeziorem Szeląg Mały, od linii którego dzieli nas około 300m spaceru przez las. Wysoki brzeg i sięgająca wody ściana lasu nadają Szelągowi bajkowego charakteru i czynią wspaniałym miejscem na wypoczynek. Szeląg Mały składa się z kilku sekcji, oddzielonych malowniczym przesmykiem (na zdjęciach, np. z ogniskiem) oraz nie mniej imponującym tunelem pod wiaduktem kolejowym, który prowadzi do kanału, który... prowadzi do jeziora Szeląg Wielki, długiego na 17km, widocznego z drogi krajowej numer 16.

Ośrodek wczasowy Skowronki i okolice

Wszystkie nasze domki stoją w lesie. Dzięki temu latem nie doskwiera upał, a powietrze zawsze jest świeże i wolne od smogu. Duża powierzchnia ośrodka zapewnia komfort i poczucie swobody. Okoliczne lasy są idealne do wielogodzinnych spacerów, a łagodnie dostępne jezioro zachęca do kąpieli.

Szczególnie polecamy wizytę na cypelku pomiędzy dwiema częściami Szeląga Małego. Jest tam bardzo płytko (100-150cm), dzięki czemu woda jest ciepła. Znajduje się tam również miejsce wyznaczone na ognisko. Więcej o naszych okolicach piszemy tutaj.


Nasze domki wczasowe są do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do Starych Jabłonek nad Szeląg Mały :)