Domki na Mazurach

Domek letniskowy

Domek letniskowy

Domek typ Brda

Domek typ Brda

Dlaczego jest tyle domków letniskowych na mazurach?

Domki letniskowe na Mazurach są najpopularniejszą formą zakwaterowania. Ośrodki wczasowe czasem dysponują pawilonami hotelowymi, szczególnie te starsze, jednak nie jest to podstawowa forma noclegu. Wpływ ma na to historia - domki były (i dalej są!) idealne na wczasy dla rodzin pracowników zatrudnionych w państwowych firmach, jadących na tzw. wczasy pod gruszą. Samodzielne domki, z kuchenką, z czasem doposażone w łazienkę, stanowiły namiastkę domu. Trudno osiągnąć podobny efekt w hotelowym pokoiku.

Mazury od zawsze są atrakcyjne turystycznie. Malownicze jeziora, które trudno spotkać w innych zakątkach Polski i lasy je otaczające idealnie nadają się na wakacje. Dlatego domki i Mazury tak dobrze się uzupełniają. Doskonała okolica, przyjazne zakwaterowanie.

Zadzwoń do nas:

+48 519 661 558

Ognisko

Ognisko

Grill

Grill

rodzina i przyjaciele

Domki letniskowe sprzyjają wakacjom z przyjaciółmi i rodziną. Odrobina prywatności jeszcze nikomu nie zaszkodziła, prawda? Domek letniskowy o standardowej powierzchni 25m2 może nie jest za duży, ale daje poczucie własnego miejsca i swobody.

Kultura grillowania przyszła do Polski ładnych kilka lat temu z Zachodu, głównie z USA, i zadomowiła się na dobre. Ciężko sobie wyobrazić długi weekend albo wakacje bez grilla z przyjaciółmi. Rozproszone domki są dobre dla fanów grilla - dają przestrzeń, dzięki której sąsiedzi mogą korzystać ze świeżego powietrza, kiedy my przyrządzamy warzywa i kiełbaskę lub karkówkę na obiad.

Dla młodszych i starszych (nawet tych 30-letnich) dzieciaków niezapomnianym przeżyciem jest ognisko. Kojarzy się ono z górami albo właśnie Mazurami. Każdy ośrodek ma miejsce na ognisko. Kto by nie chciał posiedzieć przy ogniu do późnej nocy? A jeśli jeszcze można je zapalić nad samym jeziorem? To jest własnie magia Mazur.

Domek na Mazurach - trudny wybór?

Domków jest wiele rodzajów i na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że wybór jest trudny. Nic bardziej mylnego. Napisaliśmy na naszym blogu poradnik “Jak wybrać domek na Mazurach?”, w którym opisujemy poszczególne typy domków i podpowiadamy na co zwrócić uwagę. W skrócie - najważniejsze jest to, żeby domek miał łazienkę z ciepłą wodą i lodówkę. Cała reszta zdobyczy cywilizacji, takich jak telewizor czy internet, na Mazurach ma naprawdę drugorzędne znaczenie :)

Nasze domki w Starych Jabłonkach

Ośrodek Skowronki składa się z 25 domków. Każdy jest do dyspozycji gości od maja do późnego września, póki pozwala na to warmińsko-mazurska pogoda.