Co będziecie u nas robić? 

Stare Jabłonki to klimatyczne miejsce. Zapewnia wypoczynek na miejscu i wiele atrakcji w okolicach. Niektóre znajdują się w odległości spaceru, do innych trzeba dojechać. Stare Jabłonki są świetną bazą, by poznać urokliwą Warmię i Mazury. 

W naszym ośrodku znajdziesz spokojne i malownicze jezioro. Idealne do opalania się, pływania wpław i kajakiem. Tak, mamy kajaki :)

Ze znajomymi zrobisz grill przy samym domku, albo rozpalisz ognisko w specjalnie wyznaczonym miejscu. Chcesz ognisko nad samym jeziorem? Nie ma problemu, porozmawiamy z leśniczym.

Pójdziesz na wyciszający spacer wokół Szeląga Małego, wiodący leśnymi ścieżkami wokół jeziora. Cały szlak może zająć kilka godzin! Tutaj znajdziesz kilka innych atrakcji i innych szlaków. A może chcesz popłynąć kajakiem do Ostródy albo zwiedzić Ostródę z przewodnikiem na bezpłatnym spacerze? Albo statkiem z Ostródy do Starych Jabłonek? Więcej lokalnych szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych dostępnych jest na stronie Gminy Ostróda, polecamy.

Ostróda to w ogóle klimatyczne miasteczko, które dzieli od nas raptem 15 minut jazdy. 10 minut jazdy w drugą stronę z kolei znajduje się malownicze sanktuarium w Gietrzwałdzie, znane ze swojej architektury i... objawień. Na miejscu jest smaczna, choć nietania karczma.

Z okolicznych miejscowości polecamy jeszcze Włodowo i Kwaśne Jabłko, w którym kupicie najlepszy cydr w tej części świata (robiony na miejscu!), zjecie prawdziwą pizzę z pieca i napijecie się doskonałej kawy. To co prawda prawie 40km, ale zdecydowanie warto. Do odkrywców świat należy!

A propos odkrywania, może wycieczka śladem okolicznych pałaców i kościołów? Uwaga: konieczny samochód lub rower i dobra kondycja. Nad kondycją z kolei popracujecie biegając po okolicznych lasach rezerwatu Sosny Taborskiej... 

A jeśli będziesz u nas w odpowiednim czasie, zobaczysz deszcz perseidów, Ostróda Reggae Festival, Bitwę pod Grunwaldem i wiele, wiele innych okolicznych imprez!

 

Mapa atrakcji w naszych okolicach:

 

Atrakcje w naszej okolicy: prezentacja


 • Inne atrakcje w okolicy:

  • Włodowo – Kwaśne Jabłko, wyśmienity Cydr wytrawny musujący i niemusujący, produkt regionalny, wytwórnia i degustacja na miejscu.

  • Nowe Kawkowo – lawendowe pole, plantacja lawendy, trochę Prowansji na Warmii, Lawendowe Muzeum Żywe, koncerty, wiejskie warsztaty alchemiczne. W Nowym Kawkowie znajduje się też koronczarnia, w której wyrabiane są frywolitki.

  • Kudypy – leśne Arboretum, ogród botaniczny który kolekcjonuje rośliny drzewiaste

 • Kanał Elbląski - jeden z najbardziej unikalnych zabytków w Polsce, pochodzący z XIX wieku - jedyny tego typu zabytek hydrotechniki nawet na skalę światową

  1. Ostróda - jedno z najstarszych miast Pojezierza Mazurskiego, największe na Mazurach Zachodnich

  2. Olsztyn - główne miasto Warmii, z licznymi zabytkami, jak gotycki zamek, Stare Miasto, katedra św. Jakuba, Stary Ratusz, obserwatorium astronomiczne...

  3. Zamek krzyżacki w Olsztynku z XIV wieku

  4. Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie

   • Grunwald - miejsce historycznej zwycięskiej bitwy stoczonej w 1410 roku z Krzyżakami